Улични рефлектори

Како еден од производители, добавувачи и извозници на Улични рефлектори, Фабрика се наоѓа во Taiwan. нашата мисија е да се пионери на хај-тек индустрија со доставување долгорочна вредност на клиентите, вработените и партнерите преку продолжи иновации и квалитет во сите аспекти на нашиот бизнис. Ние продолжува да иновираат, да се изгради и да ги донесе на пазарот врвните. ве молиме контактирајте не токму сега!
Искористување на нашите производствени капацитети, ви го претставуваме квалитативен спектар на

Улични рефлектори

кои се достапни на ефикасната цени. Ние нудиме прилагодување на нашата палета, како за на спецификации на нашите клиенти.
  • Улични рефлектори - H5 SBDL 10°  300-600W
Улични рефлектори
модел - H5 SBDL 10° 300-600W
LED светилките се користат за да се обезбеди интензивна и директна светлина за голем број слики или оптички апликации.Обезбедување на опции за мобилно осветлување што можат да се монтираат или позиционираат на кој било начин за да се исполнат апликација’треба.LED алтернативите за скоро секој дизајн на сијалицата сега се широко достапни.Стави едноставно,LED светилките изгледаат и работат точно на ист начин како постојните халогени или светилки со блескаво светло,но користете модерна LED технологија како нивен примарен светлосен извор.Ова носи со себе цели придобивки,од намалени трошоци за трчање и замена до задушени сметки за енергија и наградно чувство за придонес кон почиста планета.

Карактеристично
  • Дизајн на светлина за 60W до 180W само 2.9кг
  • Симетрична оптичка шема(Сноп:56.95.98X132 степен).
  • Дистрибуција на светлина и униформност.Ниското осветлување е неважечко.
  • Дизајн во траен и долг животен век COB LED извор.
  • Патент во пареа комора и термички систем за брзо ладење.
  • Готово-топлина и над-дизајни за заштита на напон.
  • Дизајн на висок фактор на моќност(&гт;0.95).
  • Долг живот и заштедете трошоци за одржување.
SHINYU LIGHT CO., LTD.
H5 SBDL 10° 300-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Улични рефлектори, треба да знаете за највисок квалитет на Улични рефлектори производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
H5 SBDL 15° 300-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Улични рефлектори, треба да знаете за највисок квалитет на Улични рефлектори производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F9 80-150W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Улични рефлектори, треба да знаете за највисок квалитет на Улични рефлектори производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
U5 SBSL 80-250W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Улични рефлектори, треба да знаете за највисок квалитет на Улични рефлектори производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
H5 DBDL 10° 300-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Улични рефлектори, треба да знаете за највисок квалитет на Улични рефлектори производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
H5 SBSL 15° 180-250W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings