Светло во центарот на вниманието

SHINYU LIGHT CO., LTD. е еден од познати имиња кои се вклучени во Taiwan производителот, снабдувачот и извозник на широк спектар на Светло во центарот на вниманието кои се sturdily изградени и ценети за нивната преносливост. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
нашите главни производи се сите видови на

Светло во центарот на вниманието

, И тие се добро примен во Кина и меѓународниот пазар. Вие сте добредојдени да не контактирате за повеќе информации и со нетрпение очекуваме да работиме со вас!
 • Светло во центарот на вниманието - H5 SBDL 15° 300-600W
Светло во центарот на вниманието
модел - H5 SBDL 15° 300-600W
 1. Димензија:L457x W460x H250mm(15̊ )
 2. Тежина:19.4кг(Вклучувајќи моќ)
 3. Домување:Алуминиумска легура/Перка од легура на алуминиум+држач од не'рѓосувачки челик
 4. Потрошувачка на енергија:300/400/500(W)
 5. LED светлосен флукс:100~150 Лм/W(внеси.5000К)
 6. ЛЕДЕН светлосен лумен:36000/48000/60000lm(внеси.5000К)
 7. Температура на боја(К.):2800~5700К
 8. LED диоди:Чип на одборот
 9. Рејтинг за заштита на навреди:IP66(IP68 по избор)
 10. Сноп:10̊ /15̊ /38̊ /56̊ /95̊ /132̊
 11. Апликации:Повисока прилика осветлување како порта,терени за голф,стадиони на отворено/кабини и улични крстосници на отворено,итн.

Карактеристики:
 • Симетрична оптичка шема(Сноп:10/15/38/56/95/132 степен).
 • Дистрибуција на светлина и униформност.Ниското осветлување е неважечко.
 • Дизајн во траен и долг животен век COB LED извор.
 • Патент во пареа комора и термички систем за брзо ладење.
 • Готово-топлина и над-дизајни за заштита на напон.
 • Дизајн на висок фактор на моќност(&гт;0.95).
 • Долг живот и заштедете трошоци за одржување.
 • Зајакнување на држачот од не'рѓосувачки челик,со уредот за заклучување агол,аголот на зрачење може да се прилагоди.
SHINYU LIGHT CO., LTD.
H5 SBDL 15° 300-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Светло во центарот на вниманието, треба да знаете за највисок квалитет на Светло во центарот на вниманието производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
F9 80-150W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Светло во центарот на вниманието, треба да знаете за највисок квалитет на Светло во центарот на вниманието производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
U5 SBSL 80-250W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Светло во центарот на вниманието, треба да знаете за највисок квалитет на Светло во центарот на вниманието производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
H5 DBDL 10° 300-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Светло во центарот на вниманието, треба да знаете за највисок квалитет на Светло во центарот на вниманието производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
H5 SBDL 10° 300-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Светло во центарот на вниманието, треба да знаете за највисок квалитет на Светло во центарот на вниманието производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
H5 SBSL 15° 180-250W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings