RGB светилка

SHINYU LIGHT CO., LTD. специјализира во производителот, снабдувачот и извозник на бизнисот на RGB светилка. Се наоѓа во Taiwan, Имаме удобен пристап до главните транспортни мрежи. Нашата компанија зафаќа површина од 5км и има околу 100 членови на персоналот. Покрај тоа, сите наши производи се произведени со современа опрема и строги КК процедури со цел да се обезбеди висок квалитет. Гарантирање стабилна и навремено снабдување, веродостојни квалитет и искрена услуга, нашите производи се продаваат добро во домашните и на странските пазари. Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи, или сакате да поставите кориснички налог, ве молиме контактирајте не Сега, ние ќе се потрудиме да ги задоволат вашите потреби.
Нашите

RGB светилка

производи се комплексно дизајнирани и везени со врвен квалитет на теми. Сите вработени ќе им служи на стари и нови клиенти со најдобрите производи и најдобра услуга.
  • RGB светилка - T2 LED RGB 56°/ 95°   60W-150W
RGB светилка
модел - T2 LED RGB 56°/ 95° 60W-150W
Широко се користи на игли за внатрешни и надворешни места Мостови,згради,паркови,квадрати,стадиони,спортски терени,градини,градинарски знаци,изложбени салони,трговски центри...Промена на проекција на боја.

Карактеристично
Карактеристики:
  • Интегриран пакет COB извор на светлина,натпревар флексибилен оптички модул(агол:56/95 степени)и подвижната заграда.Лесната форма може да биде најефикасна Контрола.
  • Со различни светилки може да се користат со различна форма,широк опсег на апликации.
  • Стандарден протокол DMX512.
  • Со IR инфрацрвен далечински управувач за да изберете светлосни ефекти и брзина на светлосен ефект.
  • Специјален софтвер за уредување светлосен ефект,Компјутерот што се поврзува преку USB може да го уреди сопствениот ефект на светлина.
  • Висока осветленост и униформност на бојата
  • Патентиран систем за брзо спроведување на топлина,антипиретик,долг живот.
  • Заштеда на енергија Трајни,ниски трошоци за одржување
SHINYU LIGHT CO., LTD.
T2 LED RGB 56°/ 95° 60W-150W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто RGB светилка, треба да знаете за највисок квалитет на RGB светилка производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
U4 RGB 56°/ 95° 60-150W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто RGB светилка, треба да знаете за највисок квалитет на RGB светилка производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
U5 LED RGB 56°/ 95° 60-150W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings