Рефлектори на отворено

SHINYU LIGHT CO., LTD. е голем производител, на снабдувачот, инвеститорот и производителот на висок квалитет Рефлектори на отворено. Наша цел е да се произведуваат производи со висок стандард на квалитет, стил, технологија и иновации. Ова се постигнува со користење само на најдобрите суровини, искусни инженери, и производствени капацитети на располагање. И, ние се гарантира да ви обезбеди овие производи на странските пазари со висок квалитет и конкурентна price.Our добар квалитет и нашите професионални услуги се ценат од страна на клиентите од многу земји, ако сте заинтересирани Ве молиме слободно контактирајте со нас.
Презентирање на широк спектар на

Рефлектори на отворено

кој има висока затегнувачка цврстина, се димензионален точни и се многу издржливи. Лесен за одржување, овие производи имаат висока спроводливост.
 • Рефлектори на отворено - H5 SBSL 15° 180-250W
Рефлектори на отворено
модел - H5 SBSL 15° 180-250W
Овие светилки со осветлување на LED со висок интензитет се дизајнирани за апликации кои бараат интензивно,структурно осветлување за инспекција во голема површина.Овие светлосни светла овозможуваат меко, па дури и осветлување во компактно куќиште.Погодно е за апликации за сликање на долги работни растојанија,LED диодите се прецизно усогласени со комерцијален систем на таргетирање за да обезбедат многу стабилно осветлување со исклучително рамномерно осветлување и долг живот.

Карактеристично
 • Дизајн фокус на осветлување од 150W до 300W LED и само 7.1 кг
 • Главно користете стакло леќи и куќиште од алуминиум, кои работат безбедно и издржливо под различни услови.
 • Патент во системот на Комората на пареа,50,Животен век 000 часа,со ниско светло распаѓање.
 • Многу дури и дистрибуција на светлина и висока униформност,нема сјај.
 • Дизајн во траен и долг животен век COB LED извор.
 • Фактори на висока моќност до минимално светло распаѓање.
 • Добро рангирање во боја,живописна боја под светлината.
 • Сите-во-еден дизајн,идеален производ за сите проекти.
 • Извонредна енергија-заштеда на перформанси.
 • Ниска цена за одржување.
SHINYU LIGHT CO., LTD.
H5 SBSL 15° 180-250W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHINYU LIGHT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Рефлектори на отворено ->, треба да знаете за највисок квалитет на Рефлектори на отворено производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
H5 SBDL 15° 300-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Рефлектори на отворено ->, треба да знаете за највисок квалитет на Рефлектори на отворено производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
F9 80-150W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Рефлектори на отворено ->, треба да знаете за највисок квалитет на Рефлектори на отворено производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
U5 SBSL 80-250W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Рефлектори на отворено ->, треба да знаете за највисок квалитет на Рефлектори на отворено производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
H5 DBDL 10° 300-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Рефлектори на отворено ->, треба да знаете за највисок квалитет на Рефлектори на отворено производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
H5 SBDL 10° 300-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings