Надворешни светла за внатрешен двор

Нашите професионалци од SHINYU LIGHT CO., LTD. имаат огромна индустрија знаење кое им помага во обезбедување на клиенти со висок квалитет Надворешни светла за внатрешен двор кои се дизајнирани во согласност со меѓународните стандарди за квалитет во Taiwan . Ние извор овие производи само од сигурен и доверлив продавачи. Секој од нашите производи се подложува на строги квалитет тест под надзор на искусен и квалификуван тим од квалитетни контролори.
Како и оригиналот инвеститорот на

Надворешни светла за внатрешен двор

, Ние се нудат на најконкурентна цена и најдобар квалитет. MOQ преговара, се чувствуваат слободни да не контактирате за цена детали. Исто така, Ние извоз голема quatity да бродот секоја година.
 • Надворешни светла за внатрешен двор - F9 LED High Bay Light 80-150W 56°/ 95°
Надворешни светла за внатрешен двор
модел - F9 LED High Bay Light 80-150W 56°/ 95°
 1. Димензија:L344x W180x H225mm(250W)
 2. Тежина:5.8кг(Вклучувајќи моќ)
 3. Домување:Алуминиумска легура
 4. Потрошувачка на енергија:40/60/80/100/120/150/200/250(W)
 5. LED светлосен флукс:100~150 Лм/W(внеси.5700К)
 6. ЛЕДЕН светлосен лумен:4800 година/7200/9600/12000/14400/18000/24000/30000 lm(внеси.5700К)
 7. Температура на боја(К.):2800~5700К
 8. LED диоди:Чип на одборот
 9. Рејтинг за заштита на навреди:IP66(IP68 по избор)
 10. Сноп:10̊ /15̊ /38̊ /56̊ /95̊ /132̊
 11. Апликации:,патеки,мостови,паркови,растителни области,плази,стадион,спортски терени,дворовите,градини,паркирање,магацини,изложбени салони,итн.

Карактеристики:
Главно користете стакло леќи и куќиште од легура на алуминиум кои работат безбедно и
трајни под различни услови
 • Патент во системот на Комората на пареа,50,Животен век 000 часа,со ниско светло распаѓање.
 • Симетрична оптичка шема(Сноп:10.15.38.56.95.132 степен).
 • Многу дури и дистрибуција на светлина и висока униформност,нема сјај.
 • Дизајн во траен и долг животен век COB LED извор.
 • Инстант старт и треперење-бесплатно да се намали видот на очите.
 • Фактори на висока моќност до минимално светло распаѓање.
 • Добро рангирање во боја,живописна боја под светлината.
 • Сите-во-еден дизајн,идеален производ за сите проекти.
 • Извонредна енергија-заштеда на перформанси.
 • Замена за 150 до 250W HID светилки.
 • Ниска цена за одржување.

Спецификација на U5-1
Спецификација на U5-2
SHINYU LIGHT CO., LTD.
F9 LED High Bay Light 80-150W 56°/ 95°
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Надворешни светла за внатрешен двор, треба да знаете за највисок квалитет на Надворешни светла за внатрешен двор производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F9 LED Patio Light 80-150W 38°
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Надворешни светла за внатрешен двор, треба да знаете за највисок квалитет на Надворешни светла за внатрешен двор производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
U5 LED Patio Light 180-250W 56°/ 95°
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Надворешни светла за внатрешен двор, треба да знаете за највисок квалитет на Надворешни светла за внатрешен двор производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
U5 LED High Bay Light 180-250W 56°/ 95°
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Надворешни светла за внатрешен двор, треба да знаете за највисок квалитет на Надворешни светла за внатрешен двор производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F9 LED Patio Light 80-150W 95° With O ring
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Надворешни светла за внатрешен двор, треба да знаете за највисок квалитет на Надворешни светла за внатрешен двор производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
U5 LED Patio Light 180-250W 56°x 95°
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings