Проектор за светлина

Ние сме професионални Taiwan-Базирана компанија која се занимава во Производителот, извозникот и снабдувач Проектор за светлина со широк спектар. Имаме високо квалификувани и посветен на работна сила кои ви уверува на за време на испорака на производи со висок квалитет. Ако сте заинтересирани во сите стилови, Ве молиме слободно да контактирајте не.
Постигнување на висок задоволството на клиентите е секогаш наш врвен приоритет, Гордееме на одржување на ниска цена и правење добри можности за соработка на располагање за

Проектор за светлина

.
 • Проектор за светлина - U5 SBSL 80-250W
Проектор за светлина
модел - U5 SBSL 80-250W
 1. Димензија:L344x W180x H225mm(250W)
 2. Тежина:5.8кг(Вклучувајќи моќ)
 3. Домување:Алуминиумска легура
 4. Потрошувачка на енергија:40/60/80/100/120/150/200/250(W)
 5. LED светлосен флукс:100~150 Лм/W(внеси.5700К)
 6. ЛЕДЕН светлосен лумен:4800 година/7200/9600/12000/14400/18000/24000/30000 lm(внеси.5700К)
 7. Температура на боја(К.):2800~5700К
 8. LED диоди:Чип на одборот
 9. Рејтинг за заштита на навреди:IP66(IP68 по избор)
 10. Сноп:10̊ /15̊ /38̊ /56̊ /95̊ /132̊
 11. Апликации:тунели,градини,паркирање,билборди,трговски центри,училиште,Спортски терени на отворено итн.

Карактеристики:
Главно користете стакло леќи и куќиште од легура на алуминиум кои работат безбедно и
трајни под различни услови
 • Патент во системот на Комората на пареа,50,Животен век 000 часа,со ниско светло распаѓање.
 • Симетрична оптичка шема(Сноп:10.15.38.56.95.132 степен).
 • Многу дури и дистрибуција на светлина и висока униформност,нема сјај.
 • Дизајн во траен и долг животен век COB LED извор.
 • Инстант старт и треперење-бесплатно да се намали видот на очите.
 • Фактори на висока моќност до минимално светло распаѓање.
 • Добро рангирање во боја,живописна боја под светлината.
 • Сите-во-еден дизајн,идеален производ за сите проекти.
 • Извонредна енергија-заштеда на перформанси.
 • Замена за 150 до 250W HID светилки.
 • Ниска цена за одржување.

SHINYU LIGHT CO., LTD.
U5 SBSL 80-250W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHINYU LIGHT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Проектор за светлина ->, треба да знаете за највисок квалитет на Проектор за светлина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
H5 SBDL 15° 300-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Проектор за светлина ->, треба да знаете за највисок квалитет на Проектор за светлина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
F9 80-150W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Проектор за светлина ->, треба да знаете за највисок квалитет на Проектор за светлина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
H5 DBDL 10° 300-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Проектор за светлина ->, треба да знаете за највисок квалитет на Проектор за светлина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
H5 SBDL 10° 300-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Проектор за светлина ->, треба да знаете за највисок квалитет на Проектор за светлина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
H5 SBSL 15° 180-250W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings