LED светилка за тунел

Добавувачи на LED светилка за тунел и услуги ние гаранција да се обезбедат повеќето сеопфатен пристап до можности за бизнис. Обезбедува многу најнова технологија е вработен за да ви овозможи наједноставните, најмалку скап и повеќето ефективни резултати, дали сте купувачот. Наша цел е да се сретне со процутот раст, а во исто балансирање со меѓународните стандарди за квалитет. Сите производи се квалитетни, а во исто време рентабилно.
Целиот персонал ќе полно работно срце услуги на

LED светилка за тунел

за нашите клиенти да се вклучат во прошири плима на индустријата. Ние веруваме дека по продажба на услуги ќе започнат пред од дизајн и производство на строга квалитетот на системот.
 • LED светилка за тунел - Round Type- 80-150W
LED светилка за тунел
модел - Round Type- 80-150W
 1. Димензија:L250x W180x H260mm
 2. Тежина:4.0 кг(Вклучувајќи моќ)
 3. Домување:Алуминиумска легура/Перка од легура на алуминиум+држач од не'рѓосувачки челик
 4. Потрошувачка на енергија:60/80/100/120/150/180(W)
 5. LED светлосен флукс:100~150 Лм/W(внеси.5700К)
 6. ЛЕДЕН светлосен лумен:7200/9600/12000/14400/18000/21600 lm(внеси.5700К)
 7. Температура на боја(К.):2800~5700К
 8. LED диоди:Чип на одборот
 9. Рејтинг за заштита на навреди:IP66(IP68 по избор)
 10. Сноп:10̊ /15̊ /38̊ /56̊ /95̊ /132̊
 11. Апликации:тунели,итн.

Карактеристики:
Главно користете стакло леќи и куќиште од легура на алуминиум кои работат безбедно и
трајни под различни услови
 • Патент во системот на Комората на пареа,50,Животен век 000 часа,со ниско светло распаѓање.
 • Симетрична оптичка шема(Сноп:10.15.38.56.95.132 степен).
 • Многу дури и дистрибуција на светлина и висока униформност,нема сјај.
 • Дизајн во траен и долг животен век COB LED извор.
 • Инстант старт и треперење-бесплатно да се намали видот на очите.
 • Фактори на висока моќност до минимално светло распаѓање.
 • Добро рангирање во боја,живописна боја под светлината.
 • Сите-во-еден дизајн,идеален производ за сите проекти.
 • Извонредна енергија-заштеда на перформанси.
 • Замена за 150 до 250W HID светилки.
 • Ниска цена за одржување.

Спецификација на F9
SHINYU LIGHT CO., LTD.
Round Type- 80-150W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто LED светилка за тунел, треба да знаете за највисок квалитет на LED светилка за тунел производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Squire Type-U5 40-80W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто LED светилка за тунел, треба да знаете за највисок квалитет на LED светилка за тунел производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Squire Type-100-250W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто LED светилка за тунел, треба да знаете за највисок квалитет на LED светилка за тунел производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
80-150W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings