LED светло на проектор

SHINYU LIGHT CO., LTD. е еден од реномирани имиња кои се вклучени во производителот на снабдувачот и извозникот на широк спектар на LED светло на проектор фабрика во Taiwan, Која е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Познати по нивната точна мерења и лесно ракување, ние обезбеди за тестирање на производ на добро дефинирани параметри на квалитет, така што овие одговара да се постави индустрија норми. Ние нудиме на нашите клиенти на повеќето достапни цени. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
На идните развојни пат, ние ќе преземеме добри предности на нашето истражување, како и обично, и постојано се истражуваат на употребата на нови материјали и технологии за да се подобри квалитетот и функцијата на нашите

LED светло на проектор

, А со тоа да ги задоволи сите потреби на клиентите.
 • LED светло на проектор - F9 80-150W
LED светло на проектор
модел - F9 80-150W
 1. Димензија:L250x W180x H260mm
 2. Тежина:4.0 кг(Вклучувајќи моќ)
 3. Домување:Алуминиумска легура/Перка од легура на алуминиум+држач од не'рѓосувачки челик
 4. Потрошувачка на енергија:60/80/100/120/150/180(W)
 5. LED светлосен флукс:100~150 Лм/W(внеси.5700К)
 6. ЛЕДЕН светлосен лумен:7200/9600/12000/14400/18000/21600 lm(внеси.5700К)
 7. Температура на боја(К.):2800~5700К
 8. LED диоди:Чип на одборот
 9. Рејтинг за заштита на навреди:IP66(IP68 по избор)
 10. Сноп:10̊ /15̊ /38̊ /56̊ /95̊ /132̊
 11. Апликации:тунели,градини,паркирање,билборди,трговски центри,училиште,Спортски терени на отворено итн.

Карактеристики:
Главно користете стакло леќи и куќиште од легура на алуминиум кои работат безбедно и
трајни под различни услови
 • Патент во системот на Комората на пареа,50,Животен век 000 часа,со ниско светло распаѓање.
 • Симетрична оптичка шема(Сноп:10.15.38.56.95.132 степен).
 • Многу дури и дистрибуција на светлина и висока униформност,нема сјај.
 • Дизајн во траен и долг животен век COB LED извор.
 • Инстант старт и треперење-бесплатно да се намали видот на очите.
 • Фактори на висока моќност до минимално светло распаѓање.
 • Добро рангирање во боја,живописна боја под светлината.
 • Сите-во-еден дизајн,идеален производ за сите проекти.
 • Извонредна енергија-заштеда на перформанси.
 • Замена за 150 до 250W HID светилки.
 • Ниска цена за одржување.
SHINYU LIGHT CO., LTD.
F9 80-150W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто LED светло на проектор, треба да знаете за највисок квалитет на LED светло на проектор производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
H5 SBDL 15° 300-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто LED светло на проектор, треба да знаете за највисок квалитет на LED светло на проектор производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
U5 SBSL 80-250W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто LED светло на проектор, треба да знаете за највисок квалитет на LED светло на проектор производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
H5 DBDL 10° 300-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто LED светло на проектор, треба да знаете за највисок квалитет на LED светло на проектор производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
H5 SBDL 10° 300-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто LED светло на проектор, треба да знаете за највисок квалитет на LED светло на проектор производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
H5 SBSL 15° 180-250W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings