LED светла за внатрешен двор

SHINYU LIGHT CO., LTD. е еден од клучните производителот, набавувачот и извозник во Taiwan. Нашата компанија специјализирана за производство и извоз на LED светла за внатрешен двор. Да имаат корист од нашите силни OEM / ODM способности и внимателен услуги, контактирајте со нас today.We искрено ќе се создаде и да го споделат успехот со сите клиенти. Повеќе стилови, ве молиме да контактирајте не токму сега!
Гордееме на доследно спроведување на квалитетот

LED светла за внатрешен двор

со увери чистотата по конкурентни цени. Ние искрено добредојде јавите домашни и странски клиенти и да соработуваат со нас.
 • LED светла за внатрешен двор - U5 LED Patio Light 180-250W 56°/ 95°
LED светла за внатрешен двор
модел - U5 LED Patio Light 180-250W 56°/ 95°
 1. Димензија:L250x W180x H260mm
 2. Тежина:4.0 кг(Вклучувајќи моќ)
 3. Домување:Алуминиумска легура/Перка од легура на алуминиум+држач од не'рѓосувачки челик
 4. Потрошувачка на енергија:60/80/100/120/150/180(W)
 5. LED светлосен флукс:100~150 Лм/W(внеси.5700К)
 6. ЛЕДЕН светлосен лумен:7200/9600/12000/14400/18000/21600 lm(внеси.5700К)
 7. Температура на боја(К.):2800~5700К
 8. LED диоди:Чип на одборот
 9. Рејтинг за заштита на навреди:IP66(IP68 по избор)
 10. Сноп:10̊ /15̊ /38̊ /56̊ /95̊ /132̊
 11. Апликации:,паркирање,магацини,изложбени салони,фабрики,трговски центри,училиште,итн.
Карактеристики:
Главно користете стакло леќи и куќиште од легура на алуминиум кои работат безбедно и
трајни под различни услови
 • Патент во системот на Комората на пареа,50,Животен век 000 часа,со ниско светло распаѓање.
 • Симетрична оптичка шема(Сноп:10.15.38.56.95.132 степен).
 • Многу дури и дистрибуција на светлина и висока униформност,нема сјај.
 • Дизајн во траен и долг животен век COB LED извор.
 • Инстант старт и треперење-бесплатно да се намали видот на очите.
 • Фактори на висока моќност до минимално светло распаѓање.
 • Добро рангирање во боја,живописна боја под светлината.
 • Сите-во-еден дизајн,идеален производ за сите проекти.
 • Извонредна енергија-заштеда на перформанси.
 • Замена за 150 до 250W HID светилки.
 • Ниска цена за одржување.

Спецификација на F9-Едноставно
SHINYU LIGHT CO., LTD.
U5 LED Patio Light 180-250W 56°/ 95°
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто LED светла за внатрешен двор, треба да знаете за највисок квалитет на LED светла за внатрешен двор производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F9 LED Patio Light 80-150W 38°
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто LED светла за внатрешен двор, треба да знаете за највисок квалитет на LED светла за внатрешен двор производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F9 LED High Bay Light 80-150W 56°/ 95°
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто LED светла за внатрешен двор, треба да знаете за највисок квалитет на LED светла за внатрешен двор производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
U5 LED High Bay Light 180-250W 56°/ 95°
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто LED светла за внатрешен двор, треба да знаете за највисок квалитет на LED светла за внатрешен двор производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F9 LED Patio Light 80-150W 95° With O ring
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто LED светла за внатрешен двор, треба да знаете за највисок квалитет на LED светла за внатрешен двор производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
U5 LED Patio Light 180-250W 56°x 95°
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings