LED светлински заливи

SHINYU LIGHT CO., LTD. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на LED светлински заливи in Taiwan. Нашата експертиза ни овозможува да нудиме широк спектар на производи, со цел да се исполнат меѓународните стандарди за квалитет и тие се совршени да се користи во различни места. Нашата палета е достапен во различни големини и спецификации за да се задоволат различните потреби на клиентите.
Ние сме специјализирани во fabricating широк спектар на

LED светлински заливи

. Наши производи се заврши до совршенство од страна на нашите експертски тим на дизајнери и се предмет на прилагодување, како за на барањата на нашите клиенти.
 • LED светлински заливи - U5 LED Patio Light 180-250W 56°x 95°
LED светлински заливи
модел - U5 LED Patio Light 180-250W 56°x 95°
Се користи првенствено за затворен простор/надворешно и индустриско осветлување,LED диоди со висока моќност, високиот залив светлина е за сите ефикасност и спуштање на луменот(мм)да се постигне повисок луксуз/Растојание.Високото заливско светло ShinyU е предводник на индустријата и го води вкупното решение во ефикасност,помагајќи им на клиентите да ги контролираат трошоците за купување и да им даваат на производителите широк избор на високо-LED светло за засилување со високи перформанси.

Карактеристично
 • Дизајн фокус на 150W до 300W и само 7.1 кг
 • Главно користете стакло леќи и куќиште од алуминиум, кои работат безбедно и издржливо под различни услови.
 • Патент во системот на Комората на пареа,50,Животен век 000 часа,со ниско светло распаѓање.
 • Многу дури и дистрибуција на светлина и висока униформност,нема сјај.
 • Дизајн во траен и долг животен век COB LED извор.
 • Инстант старт и треперење-бесплатно да се намали видот на очите.
 • Фактори на висока моќност до минимално светло распаѓање.
 • Добро рангирање во боја,живописна боја под светлината.
 • Сите-во-еден дизајн,идеален производ за сите проекти.
 • Извонредна енергија-заштеда на перформанси.
 • Ниска цена за одржување.
SHINYU LIGHT CO., LTD.
U5 LED Patio Light 180-250W 56°x 95°
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто LED светлински заливи, треба да знаете за највисок квалитет на LED светлински заливи производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F9 LED Patio Light 80-150W 38°
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто LED светлински заливи, треба да знаете за највисок квалитет на LED светлински заливи производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
U5 LED Patio Light 180-250W 56°/ 95°
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто LED светлински заливи, треба да знаете за највисок квалитет на LED светлински заливи производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F9 LED High Bay Light 80-150W 56°/ 95°
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто LED светлински заливи, треба да знаете за највисок квалитет на LED светлински заливи производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
U5 LED High Bay Light 180-250W 56°/ 95°
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто LED светлински заливи, треба да знаете за највисок квалитет на LED светлински заливи производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
F9 LED Patio Light 80-150W 95° With O ring
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings