Улични светла на автопат

SHINYU LIGHT CO., LTD. е водечки производител, снабдувач на широк опсег на Улични светла на автопат in Taiwan. Ние се придржуваат кон духот "Солидарност, борба, иновации и работа посветеност", нашата компанија има положено ISO за управување со квалитетот сертификат, сите производи имаат сертификат. Види ги задоволи клиентите, како нашиот објект, видете на барањата на пазарот како насока и постојано подобрување на квалитетот и развој на нови производи. Нашата цел е квалитет прво, кредитна состојба, победи на пазарот. Ние инсистираме во добар квалитет, добар кредит, добра услуга и конкурентна цена и соработувал со клиентите. Добредојдовте на сите пријатели дојде да контактирате со нас за да се воспостави деловни односи.
Нашите

Улични светла на автопат

одговара на строги норми за квалитет на меѓународниот пазар. Нашите стандарди за квалитет дејствува како клупата марка за целата индустрија. Со долга поврзаност со некои од најдобрите лица во индустријата, ние сме во можност да имаат многу подобра одржи во продажба, како и извори.
 • Улични светла на автопат - Simple
Улични светла на автопат
модел - Simple
 • Димензија:L400x W180x H130mm(200W)
 • Тежина:5.4кг(Вклучувајќи моќ)
 • Домување:Алуминиумска легура
 • Потрошувачка на енергија:40/60/80/100/120/150/200/250(W)
 • LED светлосен флукс:100~150 Лм/W(внеси.5000К)
 • ЛЕДЕН светлосен лумен:4800 година/7200/9600/12000/14400/18000/30000мл(внеси.5000К)
 • Температура на боја(К.):2800~5700К
 • LED диоди:Чип на одборот
 • Рејтинг за заштита на навреди:IP66(IP68 по избор)
 • Сноп:10̊ /15̊ /38̊ /56̊ /95̊ /132̊
 • Апликации:Автопат,главните улици,мостови,итн.

 • Карактеристики:
  • Симетрична оптичка шема(Сноп:132 степен).
  • Дистрибуција на светлина и униформност.Ниското осветлување е неважечко.
  • Дизајн во траен и долг животен век COB LED извор.
  • Патент во пареа комора и термички систем за брзо ладење.
  • Готово-топлина и над-дизајни за заштита на напон.
  • Дизајн на висок фактор на моќност(&гт;0.95).
  • Долг живот и заштедете трошоци за одржување.

  Спецификација на L6
SHINYU LIGHT CO., LTD.
Simple
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Улични светла на автопат, треба да знаете за највисок квалитет на Улични светла на автопат производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Blue Whale
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Улични светла на автопат, треба да знаете за највисок квалитет на Улични светла на автопат производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Blue Whale
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Улични светла на автопат, треба да знаете за највисок квалитет на Улични светла на автопат производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
for sola light
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Улични светла на автопат, треба да знаете за највисок квалитет на Улични светла на автопат производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Designer
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Улични светла на автопат, треба да знаете за највисок квалитет на Улични светла на автопат производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Economic
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings