LED светилки со голема моќност

Како еден од производители, добавувачи и извозници на LED светилки со голема моќност, Фабрика се наоѓа во Taiwan. нашата мисија е да се пионери на хај-тек индустрија со доставување долгорочна вредност на клиентите, вработените и партнерите преку продолжи иновации и квалитет во сите аспекти на нашиот бизнис. Ние продолжува да иновираат, да се изгради и да ги донесе на пазарот врвните. ве молиме контактирајте не токму сега!
имаме за нашите клиенти висок степен на

LED светилки со голема моќност

производи. Pls ги споделите со нас она што ви треба, ние ќе се обидеме нашите најдобри да ги задоволи вашето барање, да ви помогне да се движи понатаму во вашиот пат кон успехот. Ние веруваме дека единствен начин да се разликува од конкуренцијата преку услугата.
  • LED светилки со голема моќност - DBDL 38°  200-50W
LED светилки со голема моќност
модел - DBDL 38° 200-50W
Користете област:Надворешна употреба.
Цел на употреба:Погодно за поголеми прилики како што се фабрики,магацини,доковите,стадиони/кабинети и осветлување на улични раскрсници на отворено

Карактеристично
  • Интегриран пакет COB извор на светлина со флексибилна оптика за далечинско осветлување(агол на леќа:10/15/56 степени).
  • Лесната форма може да биде најефикасно контролирана,најдалеку осветлување
  • Дизајн на заштита од прегревање и пренапон на прекумерна струја.
  • Дизајн на висок фактор на моќност(&гт;0.95).
  • Патентиран систем за брзо дисипација на топлина,брзо ослободување на топлина и долг живот.
  • Засилен држач од не'рѓосувачки челик со независен агол уред за заклучување,аголот на осветлување може да се прилагоди самостојно
  • Убав изглед,трајни,за заштеда на енергија,ниска цена за одржување
SHINYU LIGHT CO., LTD.
DBDL 38° 200-50W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите LED светилки со голема моќност, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SBDL 38° 200-50W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите LED светилки со голема моќност, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SBDL 10° 200-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите LED светилки со голема моќност, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SBDL 15° 200-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите LED светилки со голема моќност, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DBDL 15° 200-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings