Висок мастичен пол

Ние би сакале да биде вашиот сигурен Висок мастичен пол Производителот, набавувачот и извозник, и ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM услуга се добредојдени.
За да стигнат до меѓународно водечки стандард за квалитет со конкурентна цена е нашата постојана потрага. Наша цел е снабдување со висок квалитет

Висок мастичен пол

да ги задоволи клиентите задоволство.
 • Висок мастичен пол - SBDL 38° 200-50W
Висок мастичен пол
модел - SBDL 38° 200-50W
 1. Димензија:L457x W460x H250mm(15̊ )
 2. Тежина:19.4кг(Вклучувајќи моќ)
 3. Домување:Алуминиумска легура/Перка од легура на алуминиум+држач од не'рѓосувачки челик
 4. Потрошувачка на енергија:300/400/500(W)
 5. LED светлосен флукс:100~150 Лм/W(внеси.5000К)
 6. ЛЕДЕН светлосен лумен:36000/48000/60000lm(внеси.5000К)
 7. Температура на боја(К.):2800~5700К
 8. LED диоди:Чип на одборот
 9. Рејтинг за заштита на навреди:IP66(IP68 по избор)
 10. Сноп:10̊ /15̊ /38̊ /56̊ /95̊ /132̊
 11. Апликации:Широко се користи во надворешни и затворени прилики како фабрики,подруми,магацини,стадиони,паркирање,итн.

Карактеристики:
 • Симетрична оптичка шема(Сноп:10/15/38/56/95/132 степен).
 • Дистрибуција на светлина и униформност.Ниското осветлување е неважечко.
 • Дизајн во траен и долг животен век COB LED извор.
 • Патент во пареа комора и термички систем за брзо ладење.
 • Готово-топлина и над-дизајни за заштита на напон.
 • Дизајн на висок фактор на моќност(&гт;0.95).
 • Долг живот и заштедете трошоци за одржување.
 • Зајакнување на држачот од не'рѓосувачки челик,со уредот за заклучување агол,аголот на зрачење може да се прилагоди.

Спецификација на H5
SHINYU LIGHT CO., LTD.
SBDL 38° 200-50W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Висок мастичен пол, треба да знаете за највисок квалитет на Висок мастичен пол производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SBDL 10° 200-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Висок мастичен пол, треба да знаете за највисок квалитет на Висок мастичен пол производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SBDL 15° 200-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Висок мастичен пол, треба да знаете за највисок квалитет на Висок мастичен пол производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DBDL 15° 200-600W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Висок мастичен пол, треба да знаете за највисок квалитет на Висок мастичен пол производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
DBDL 38° 200-50W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings