LED-доказ за експлозија

Ние сме технички LED-доказ за експлозија производителот, снабдувачот, извозникот и фабрика во Taiwan. Ние, исто така, служи како давател на услуги и функција како бизнис партнер за набавка на производи од производителот на углед погоден во купувачи. Ние сме едно место за сите видови на производи. Ние го направи широк спектар на услуги за клиенти, изведувачи задоволување на нивните потреби. Нашиот ангажман минимизира купувачи бизнис ризик кога купуваат преку нас како што ние ги редовна контрола над квалитетот во текот на процесот на производство и да се обезбеди координација со vender за навремена испорака.
Лепење на нашиот бизнис принцип на "искреност, квалитет, иновација и клиент приоритет, и почитување нашата развојна стратегија - извршуваат совршеност во корпоративниот развој, производство, услуги и бренд единица", ние обезбеди клиенти најдобри

LED-доказ за експлозија

од сите делови на светот.
 • LED-доказ за експлозија - A2 160W-240W
LED-доказ за експлозија
модел - A2 160W-240W
 1. Димензија:L412x W372x H360mm
 2. Тежина:17.4кг(Вклучувајќи моќ)
 3. Домување:Алуминиумска легура
 4. Потрошувачка на енергија:30/40/50/60/80/100/120(W)
 5. LED светлосен флукс:100~150 Лм/W(внеси.5700К)
 6. ЛЕДЕН светлосен лумен:3600/4800/6000/7200/9600/12000/14400lm(внеси.5700К)
 7. Температура на боја(К.):2800~5700К
 8. LED диоди:Чип на одборот
 9. Рејтинг за заштита на навреди:IP68,Моќ IP65
 10. Сноп:118̊
 11. Апликации:опасни локации, како што се бензински пумпи и природни бензински пумпи,Електрани,и рудници,рафинерии,итн.

Карактеристики:
 • Енергија-ефикасно осветлување комбинирано со висок степен на безбедност.
 • Со експлозија на гас на ЦНС-потврда за доказ,Ex dm IIB T5.
 • експлозија на прашина-потврда за доказ,Ex tD A21 IP68 T120℃ДБ.
 • Број на сертификат: (ИСТИ)2018 година бр.07-00007X。
 • Дистрибуција на светлина и униформност.Ниското осветлување е неважечко.Оценка за заштита од навредување IP68 и долг животен век.
 • Дизајн во траен и долг животен век COB LED извор.
 • Патент во пареа комора и термички систем за брзо ладење.
 • Прилагодено адаптер од не'рѓосувачки челик,може да се користи со 1/2~3/4 НПТ-доказни споеви со употреба на внатрешни и надворешни заби.Ниска цена за одржување.
 • Структурата на ламбата е направена од легура на алуминиум и не'рѓосувачки челик,кој е отпорен на корозија.
SHINYU LIGHT CO., LTD.
A2 160W-240W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите LED-доказ за експлозија, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
A1 80W- 200W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите LED-доказ за експлозија, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
A2 30W-60W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите LED-доказ за експлозија, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
A2 160W-240W T6 class
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings