Светилка за доказ за експлозија

Ние често ги подобриме нашите производи, како што секој технологија промени во брзо развивање на индустријата. Ние се обидуваме секој начини да бидете сигурни дека нашиот производ на Светилка за доказ за експлозија ќе ги задоволи барањата на нашите клиенти. ние сме среќни да понуди подетални информации на повеќе модели за вашата препорака. Ве молиме контактирајте не сега.
Нашата тајна на успехот е политика нашиот менаџмент на се почитуваат на деловната етика во своето занимаваат со клиентите. Ве уверуваме на за време на испорака од најдобрите

Светилка за доказ за експлозија

поддржани од страна на поттикна и внимателен услуга по продажбата.
 • Светилка за доказ за експлозија - A2 30W-60W
Светилка за доказ за експлозија
модел - A2 30W-60W
 1. Димензија:L412x W372x H360mm
 2. Тежина:17.4кг(Вклучувајќи моќ)
 3. Домување:Алуминиумска легура
 4. Потрошувачка на енергија:30/60/80/100/120/160/200(W)
 5. LED светлосен флукс:100~150 Лм/W(внеси.5700К)
 6. ЛЕДЕН светлосен лумен:3600/7200/9600/12000/14400/19200/24000 л(внеси.5700К)
 7. Температура на боја(К.):2800~5700К
 8. LED диоди:Чип на одборот
 9. Рејтинг за заштита на навреди:IP66,Моќ IP65
 10. Сноп:118̊
 11. Апликации:опасни локации, како што се бензински пумпи и природни бензински пумпи,Електрани,и рудници,рафинерии,итн.

Карактеристики:
 • Енергија-ефикасно осветлување комбинирано со висок степен на безбедност.
 • Со експлозија на ЦНС-потврда за доказ,Ex dm IIB T4(за зона 1,Зона 2).
 • Сертификат бр.:Гонгдијан(2014)Не.00016.
 • Симетрична оптичка шема.Агол на зрак тип 118 степен.
 • Дистрибуција на светлина и униформност.Ниското осветлување е неважечко.
 • Дизајн во траен и долг животен век COB LED извор.
 • Патент во пареа комора и термички систем за брзо ладење.
 • Прилагодено адаптер од не'рѓосувачки челик,може да се користи со 1/2~3/4 НПТ-доказни споеви со употреба на внатрешни и надворешни заби.
 • Ниска цена за одржување.

А1 спецификација
SHINYU LIGHT CO., LTD.
A2 30W-60W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Светилка за доказ за експлозија, треба да знаете за највисок квалитет на Светилка за доказ за експлозија производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
A1 80W- 200W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Светилка за доказ за експлозија, треба да знаете за највисок квалитет на Светилка за доказ за експлозија производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
A2 160W-240W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Светилка за доказ за експлозија, треба да знаете за највисок квалитет на Светилка за доказ за експлозија производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
A2 160W-240W T6 class
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings