COB LED улично светло

Ние сме ангажирани во бизнисот на производство, снабдување и извоз на сите видови на висок квалитет COB LED улично светло. ние строго се држи до принципот everexisting на "висок квалитет брза испорака, и најконкурентна цена". Ние како и секогаш ќе бараат соработка и направи заедничка корист во билатералните бизнис и трговија со клиенти од целиот свет.
Ние сме сигурни дека нашите исклучителен квалитет и конкурентна цена ќе ви помогне да освојување на вашиот

COB LED улично светло

маркетинг удел. Без разлика на бродот од Тајван или Кина, ќе бидете задоволни со нашите професионални услуги.
  • COB LED улично светло - Economic
COB LED улично светло
модел - Economic
Значително подобрување во однос на традиционалните светла во CRI до природната сончева светлина.Повисок CRI со подобро осветлување мали разлики и суптилни промени во контрастот на површините на патиштата и тротоарите.Возачите и пешаците исто така ќе видат сè појасно под ЛЕД уличното осветлување.
Карактеристично
  • Симетрична оптичка шема(Сноп:132 степен).
  • Дистрибуција на светлина и униформност.Ниското осветлување е неважечко.
  • Дизајн во траен и долг животен век COB LED извор.
  • Патент во пареа комора и термички систем за брзо ладење.
  • Готово-топлина и над-дизајни за заштита на напон.
  • Дизајн на висок фактор на моќност(&гт;0.95).
  • Долг живот и заштедете трошоци за одржување.
SHINYU LIGHT CO., LTD.
Economic
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто COB LED улично светло, треба да знаете за највисок квалитет на COB LED улично светло производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Blue Whale
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто COB LED улично светло, треба да знаете за највисок квалитет на COB LED улично светло производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Simple
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто COB LED улично светло, треба да знаете за највисок квалитет на COB LED улично светло производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Blue Whale
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто COB LED улично светло, треба да знаете за највисок квалитет на COB LED улично светло производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
for sola light
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто COB LED улично светло, треба да знаете за највисок квалитет на COB LED улично светло производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Designer
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings