Сини LED сијалички

SHINYU LIGHT CO., LTD. е производител на Сини LED сијалички. Поради нашите големи излез капацитет и силна калапи способност за прилагодување на производството, нашата компанија има извезуваат нашите производи на многу меѓународни пазари. Нашите производи се сертифицирани во согласност со барањата на клиентите.
Сериозни работи ставови, висок работната ефикасност, и извонредна работа се суштината на принципот раст на компанијата. Ве уверуваме на за време на испорака од најдобрите

Сини LED сијалички

поддржани од страна на поттикна и внимателен услуга по продажбата.
 • Сини LED сијалички - Blue Whale
Сини LED сијалички
модел - Blue Whale
 1. Димензија:L595x W325x H200mm
 2. Тежина:8.8кг(Вклучувајќи моќ)
 3. Домување:Алуминиумска легура+Метална боја
 4. Потрошувачка на енергија:40/60/80/100/120/150/200/250(W)
 5. LED светлосен флукс:100~150 Лм/W(внеси.5000К)
 6. ЛЕДЕН светлосен лумен:4800 година/7200/9600/12000/14400/18000/30000мл(внеси.5000К)
 7. Температура на боја(К.):2800~5700К
 8. LED диоди:Чип на одборот
 9. Рејтинг за заштита на навреди:IP66(IP68 по избор)
 10. Сноп:10̊ /15̊ /38̊ /56̊ /95̊ /132̊
 11. Апликации:Автопат,главните улици,мостови,итн.
 12. Боја:Прилагодлива боја(сина、сребро)

Карактеристики:
 • Симетрична оптичка шема(Сноп:132 степен).
 • Дистрибуција на светлина и униформност.Ниското осветлување е неважечко.
 • Дизајн во траен и долг животен век COB LED извор.
 • Патент во пареа комора и термички систем за брзо ладење.
 • Готово-топлина и над-дизајни за заштита на напон.
 • Дизајн на висок фактор на моќност(&гт;0.95).
 • Долг живот и заштедете трошоци за одржување.

Спецификација на L1
SHINYU LIGHT CO., LTD.
Blue Whale
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Сини LED сијалички, треба да знаете за највисок квалитет на Сини LED сијалички производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Simple
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Сини LED сијалички, треба да знаете за највисок квалитет на Сини LED сијалички производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Blue Whale
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Сини LED сијалички, треба да знаете за највисок квалитет на Сини LED сијалички производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
for sola light
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Сини LED сијалички, треба да знаете за највисок квалитет на Сини LED сијалички производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Designer
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHINYU LIGHT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Сини LED сијалички, треба да знаете за највисок квалитет на Сини LED сијалички производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Economic
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings